Hogyan lehet jogosítványom, mit kell tennem hozzá?

Az autósiskolába történő beiratkozás folyamán kell eldönteni, hogy tantermi foglalkozásokon vagy otthon, számítógép előtt, telefonon vagy bármilyen más digitális eszközön (e-learning) kívánja megtanulni a közlekedési ismeretek tantárgyat.  Az internetes kresz tanfolyamot, bármikor el lehet kezdeni, a tantermi tanfolyam az kötöttebb és kötelező minden foglalkozáson részt venni és ehhez pedig több idő kell. Persze az alapos e-learninges tanulás, általában ugyanannyi időt veszt igénybe, mint a tantermi képzés, azaz általában 3-4 hetet. Az internetes tanfolyam mellett szól, hogy bármikor - bárhol lehet, ebben a formában tanulni és volt, aki 3-4 nap alatt elvégezte a tanfolyamot, majd egy hét teszt gyakorlás után, sikeres kresz vizsgát tett.

1, Tehát akkor:

- jelentkezés a tanfolyamra az autósiskola ügyfélfogadója (Kiskőrös, Martini út 1), esetleg a kiválasztott oktató vagy itt az
  autósiskola honlapján, ahol több lehetőség közül is lehet választani

- regisztráláshoz kell: személyi, lakcímkártya, telefonszám, email cím, jogsi ha van valamiből, tanfolyamdíj, orvosi igazolás

- kresz tanfolyam elkezdése, majd teljes elvégzése, általában 2 - 3 hét alatt, kényelmesen meg lehet csinálni

- vizsga kérdések, teszt gyakorlása - tanfolyam igazolás letöltése, a vizsgán maximum 10 hibapont lehet, képesek 3 pont a többi 1 pontos

- jelentkezés a kresz vizsgára az autósiskolánál, vizsgadíj: 4.600 Ft és orvosi igazolás kell (kismotorhoz nem kell)

- jelentkezési lap aláírása, vizsgadíj befizetése, regisztrálás és vizsga időpont választás a kresz vizsgára

- kresz vizsga időpont választás, pontos időpontja az opál autósiskola honlapján lesz fent a kresz vizsga előtt 2-3 nappal

2, Kresz vizsga:

- pontos időben megjelenni, Kalocsa - tanpálya (Miskei út 5 sz.) Kecskemét, Szeged vagy az országban bárhol
- vizsgához kell: személyi igazolvány, lakcímkártya, jogosítvány ha jogsi ha van valamiből, minimum 8.-os bizonyítvány
- sikertelen kresz vizsga esetén a vizsga helyszínén is lehet jelentkezni a következő vizsgára, fizetés csak bankkártyával

3, sikeres kresz vizsga esetén, vezetési időpont egyeztetés a kiválasztott oktatóval. Az oktatók elérhetősége az autósiskola honlapján,     található. A vezetési órák egyeztetése történhet telefonon, facebookon de akár személyesen is.

4, vezetési órák: lehetőség szerint az oktatók, alkalmazkodnak az Ön időbeosztásához de nem árt a munkahelyen vagy az iskolákban, előre jelezni, hogy a vezetés miatt (főleg a vizsgák esetében) lehetnek "kötelezően előírt" időpontok! A vezetési órák az oktatók és a vizsgaközpontok időbeosztása miatt elhúzódhat. Célszerű már a KRESZ tanfolyam kezdetekor a kiválasztott oktatóval a tervezett vezetési időpontokat és az árakat egyeztetni, mert ebben az esetben minimális a várakozási idő.

5, forgalmi vizsga:

Az összes levezett gyakorlati óra és előírt km megtétele esetén és rendezett - befizett vizsga és tandíj esetén lehetséges

- pontos időben, kell: személyi igazolvány, lakcímkártya ha van, akkor jogosítvány, örvösi előírások (pl. szemüveg - ha előírás)

- vezetés Kiskőrösön, majd Kalocsán a városban és parkolási, manőverezési feladatok végrehajtása
- sikeres forgalmi vizsga (Kalocsán) esetén, másnap az okmányirodában lehet a jogosítványt intézni

- sikertelen vizsga esetén, jelentkezés a következő vizsgára. A következő vizsgára, kötelező a minimum 2 óra vásárlása, célszerű azonban ettől   több órát venni a sikeres vizsga érdekében. Minden esetben az oktatóval kell megbeszélni a vezetések és a vizsga időpontját is

6, jogosítvány kiváltása:

A sikeres forgalmi vizsga után be kell menni a helyi okmányirodába, személyi iratok valamint a körzeti     (házi) orvosi igazolás és a vöröskeresztes kártya  kell. Majd egy fotó a helyszínen és egy pár nap múlva, hozza a postás a jogosítványt vagy     kap egy értesítést a személyes átvételről.

A  KRESZ tanfolyam kezdetétől (a kezdés dátumától) számított 9 hónapon belül vizsgázni kell, KRESZ-ből. Ekkor még nem gond  ha nem sikeres a vizsga , viszont 12 hónapon belül  sikeres elméleti vizsgát kell tenni. E határidőkön túl, elméleti vizsgára kizárólag a tanfolyam megismétlését követően lehet jelentkezni. Forgalmi vizsga a sikeres kresz vizsgától számítva 2 évig lehetséges.

Válasszon kategóriát!

Ha még nincs Vöröskeresztes