Vöröskeresztes előírás Közúti Elsősegély nyújtási Vizsga Szabályzata

Minden autós - motoros vizsga a kresz és a forgalmi vizsga is mehet a vöröskeresztes igazolás nélkül. Viszont a jogosítvány kiváltásakor az okmányirodában, kérik az orvosi igazolást és a vöröskeresztes kártya bemutatását. Ezek nélkül az okmányiroda, nem adja ki a jogosítványt!

Akinek már van valamilyen kategóriából jogosítványa, annak már nem kell bemutatni a vöröskeresztes igazolást.

Közúti elsősegély nyújtási vizsga szabályzata

Közúti elsősegély nyújtási Vizsga tételek

Hozzájárulás (14 – 18 év közötti) kiskorú közúti elsősegélynyújtás vizsgájához

Hozzájárulás (14 év alatti) kiskorú közúti elsősegélynyújtás vizsgájához

Az E-titános kresz tananyagban, a vöröskeresztes felkészítő tananyag is benne van a vizsga kérdésekkel együtt. Az autósiskola azt javasolja, hogy előbb a sikeres kresz vizsga érdekében, célszerű eleinte csak a kresz tananyagot gyakorolni, majd a sikeres kresz vizsga után, pedig lehet kezdeni a vezetést és azzal egy időben lehet kezdeni az e-titán, vöröskeresztes felkészítő anyagát. Itt is érvényes a három hónapos tanulási időtartam a kresz tanfolyam kezdetétől!

Megfelelő létszám esetén az opál autósiskola is szervez elsősegély nyújtási tanfolyamokat,  de jelenleg a sok változás miatt, célszerűbb a városi vöröskereszt vezetőjével felvenni a kapcsolatot. Ő tud teljes körű és aktuális tájékoztatást adni, valamint, regisztrálni a következő vizsgára.

Elérhetősége:

Magyar Vöröskereszt Kiskőrös Városi Szervezete
6200 Kiskőrös, Petőfi S. tér 3. IV. em.
E-mail: kiskoros@voroskereszt.hu

Sutus Etelka területi vezető Mobil: 30-34-52-626